Aktualności
Programy partnerskie
O firmie
Akredytacje PARP
Archiwum
Metody działania
Filozofia firmy
Oferta
Studenci AE
Publikacje
Studenci SGH
Nasi Klienci
Kontakt
Linki

Studenci AE
 

Informacje dla studentów Akademii Ekonomicznej w Katowicach...

 1. Będziemy ze sobą współpracować. Szanuję każdą osobę, z którą współpracuję. Tego samego oczekuję od osób współpracujących ze mną.
 2. Jestem biznesmenem posiadającym wykształcenie i umiejętności naukowe. Jak każdy w biznesmen zwracam uwagę na 3  czynniki :
     - czas
     - koszty
     - jakość
  Tego też będę wymagał od siebie i od Ciebie  we wzajemnych relacjach:
     - Czas. Szanuję Wasz czas i będę przychodzić punktualnie i punktualnie kończyć. Oczekuję również punktualności  z Twojej strony.
     - Koszty. Dwugodzinne spotkanie kilkudziesięciu osób (np. 50) to koszt równy  50 osób x 2 godziny = 100 godzin, czyli 12,5 dni roboczych. Dlatego będę przygotowany do zajęć i tego samego oczekuję od Ciebie.
     - Jakość. Nie przychodzisz po to, żebym  czytał Ci książki na zajęciach, tylko po to, żebyśmy wspólnie analizowali zagadnienia. Jeśli zatem masz zamiar czytać mi z kartki przygotowany referat - to dziękuję Ci za demonstrację nauki czytania. Zapisz się do podstawówki - to właściwe miejsce na naukę i demonstrację tej umiejętności. 
 3. Wykład jest najgorszą i najmniej efektywną formą nauczania. Jego skuteczność to około 5% zapamiętanych treści. Czyli ze 100 godzin pracy efektywnie przepracowanych jest zaledwie 5. Nie stać mnie na luksus nieefektywnych działań jako biznesmena. Dlatego będę robił wszystko, żeby zajęcia były żywe i efektywne.
 4. Studenci uważają na ogół, że  na ZADANE W GRUPIE PYTANIE NIE NALEŻY ODPOWIADAĆ. To bezsensowny akademicki  zwyczaj, którego nie popieram. JEŻELI ZADAJĘ PYTANIE GRUPIE TO OCZEKUJĘ ODPOWIEDZI W 5 SEKUND. Taka reakcja jest właściwa i będę uwzględniał aktywność w ocenianiu.
 5. Studenci uważają, że jeżeli siadają w ostatnich ławkach, to jest to szczególnie cool i pozwala im panować na sytuacją. To kolejny bezsens. Będę mówił zawsze bardzo cicho, tak żeby słyszeli tylko Ci z pierwszych ławek. Nie widzę powodu, dla którego mam przekrzykiwać się przez pierwsze 7 metrów pustych ławek.  Ale obiecuję też, że jeżeli usiądziemy normalnie, od pierwszego rzędu  - to dostosuję głos tak, aby dotarł do każdego.     
 6. Niczego Cię nie nauczę. Uczenie się jest procesem interaktywnym i zależy w 100 % od Ciebie. Ale zrobię wszystko, żeby Cię zainspirować i popchnąć do samodzielnej pracy. Zrobię wszystko, żeby Cię poprowadzić ścieżką rozwoju intelektualnego. Reszta zależy od Ciebie.
 7. Akademia Ekonomiczna posiada szatnie prawie w każdym budynku. Z pewnością nie jest to nasza sala zajęć. Zostaw w szatni swoje wierzchnie odzienie. Przyjdź tak, żebyś nie utrudniał poruszania się innym.
 8. Jestem odpowiedzialny za proces dydaktyczny. Uczysz się wtedy gdy kontrolujesz umysł i emocje. Uczysz się gdy jesteś w dobrym nastroju. Uczysz się, gdy zmieniasz stare przekonania i jesteś otwarty. Zrobię wszystko, żeby tak było i żeby Ci w tym pomóc. Dlatego będziemy mieć dużo ruchu i pracy nad Twoim stanem emocjonalnym.
 9. Zaliczenia i egzaminy. Wierzę bardziej w to, jak się  spisujesz w trakcie całego  semestru, niż w to jak przypadkowo załapiesz się na określony temat. Dlatego będę brać Twoją aktywność  pod uwagę. Być może będą konieczne też testy, ale na ocenę pracujesz cały semestr, a nie godzinę w trakcie egzaminu.
 10. Ludzie dorośli mają różne sprawy i problemy, to normalne. Ty pewnie też masz. Rozumiem, że czasem potrzebujesz wsparcia i porady. Od tego też na uczelni jestem. Ale - nie przychodź do mnie z problemami. Przyjdź z 3 propozycjami rozwiązania. Albo je przedyskutujemy i wybierzemy najlepsze rozwiązanie - albo wykreujemy nowe jeszcze lepsze. To da Ci więcej i nauczy podejmowania decyzji.
 11. Życie i biznes to pasmo okazji i wyzwań. Będę stwarzać takie możliwości w trakcie naszych spotkań. Wykorzystaj wszystkie szanse. Nauczysz się łatwo dostrzegać okazje. Nie jest istotne czy zapytam Cię o fakt, opinię, maksymę, mądrość czy dowcip. Ważne jest, żebyś umiał się znaleźć na miejscu i wykorzystać tę szansę.
 12. Jeżeli o czymś mówisz, to pamiętaj, że na początku jesteś częścią masy kilkudziesięciu osób. Powiedz jak masz na imię, powiedz jednym zdaniem o czym chcesz mówić, a następnie zadaj pytanie. Sformułuj je jasno i wypowiedz głośno i wyraźnie, tak, żeby cała grupa mogła z tego profitować.
 13. Et ne m'en veux pas si je te tutoie
  Je dis tu a tous ceux que j'aime
  Même si je ne les ai vus qu'une seule fois
  Je dis tu a tous ceux qui s'aiment
  Même si je ne les connais pas
  Jacques Prévert, Barbara
   
  TU PEUX AUSSI COMME TU VEUX, af

Z jakiego powodu ruszamy się na zajęciach?

Pobierz prezentację: RUCHInformacja o sposobach kontaktu

Jak będziemy się kontaktować ze sobą w ramach każdej grupy?

Więcej informacji
Wyniki egzaminiu Ubezpiecznia majątkowe i osobowe zima 2009

Podaję wyniki egazminu

Skala oceń

30 - 25  bdb
24 - 20    db
19 - 16   dst 
15 -   0 ndst

Kto ma mój podpis niech wpisze sobie ocenę do indeksu.
Kto nie ma podpisu ma przyjść po podpis.

 

 

Więcej informacji
Wpisy

Studenci, którzy nie uzyskali jeszcze wpisów w ramach przedmiotu, proszeni są o dostarczenie indeksów osobiście lub za pośrednictwem firmy kurierskiej na adres:

Andrzej Fesnak
ul. Wolińska 15/4
03-699 Warszawa

Indeksy zostaną podpisane i odesłane do Dziekanatu Akademii Ekonomicznej

Więcej informacji
Wyniki egzaminu poprawkowego Szkodowość w Ubezpieczeniach

Więcej informacji
2008 / Egzamin Szkodowść w ubezpieczeniach - studenci zaoczni

Witam,

podaję wyniki egzaminu  i skalę ocen:

Skala ocen:
 0-6    pkt   - ndst
 7-8    pkt   -   dst
 9-10  pkt   -    db
11-12 pkt   -   bdb

Termin egzaminu poprawkowego podam po ustaleniu z dziekanatem.
Maksymalna ocena na egzaminie poprawkowym to 4,5.

Nie przewiduję żadnych innych form zaliczenia jak tylko test internetowy.

Więcej informacji
Wyniki egzaminu UMiŻ

Wyniki bedą dostępne od 05.02.2007

Więcej informacji
Forum

Dla wszytkich uczestników zajęć istnieje specjalne forum.
Można tam dyskutować różne tematy związane z zajęciami.

Więcej informacjiDo poprzedniej strony

Sklep - kalkulatory finansowe

  Subskrypcja
akceptuje politykę
prywatności


  Logowanie

   
Wykonanie techniczne serwisu: GogaNet
Fesnak. Treningi. Szkolenia. - Szkolenia zawsze z humorem...