Aktualności
Programy partnerskie
O firmie
Akredytacje PARP
Archiwum
Metody działania
Filozofia firmy
Oferta
Studenci AE
Publikacje
Studenci SGH
Nasi Klienci
Kontakt
Linki

WGN Akademia Finansowa
 

Istniejący w Polsce sposób nauczania o finansach specjalizuje ludzi ściśle w ich profesji. Wiedza specjalistyczna jest wiedzą wycinkową. Oznacza  to, że doradca podatkowy skupia się jedynie na księgowaniu dokumentów, ale nie np. wie jakie ubezpieczenie wykupić. Pośrednik kredytowy nie powie jak równolegle inwestować pieniądze, aby obniżyć koszty kredytu dzięki wykorzystaniu procentu składanego na rzecz klienta. Agent ubezpieczeniowy nie pokaże jak wykorzystać ubezpieczenie na życie do wcześniejszej spłaty kredytu i nie potrafi wyliczyć jakie oszczędności dzięki temu można osiągnąć. Pośrednik nieruchomości nie potrafi obliczyć jaka cena uwzględnia efekty działania inflacji. Zarządca, czy tez rzeczoznawca nie potrafi wykorzystać metody Discounted Cash Flow, żeby porównać zyski z nieruchomości z alternatywną inwestycją kapitałową w inne mechanizmy finansowe. Ponadto w rzeczywistości szkoły wyższe zamiast uczyć praktycznego rozwiązywania zagadnień finansowych uczą raczej przekształcania wzorów finansowych - czyli umiejętności związanych z logiką algebry. Ponieważ wzory finansowe opierają się przede wszystkim na potęgowaniu, logarytmach i pierwiastkowaniu - przekształceń jest bardzo dużo. W praktyce proces liczenia trwa bardzo długo ponieważ jest uzależniony od poszczególnych  faz liczenia.
 
Ten stan ulega zmianie zgodnie z tendencjami  rozwoju zawodów finansowych w świecie. Wynika to z potrzeby tworzenia  planów  finansowych  klientowi i rozwijania usług w kierunku doradztwa finansowego. Podstawy wiedzy finansowej i umiejętności finansowych  dla wszystkich zawodów są jednakowe  i wspólne dla wszystkich zawodów finansowych. Poszerzają kompetencje i umiejętności każdego specjalisty. Klientowi z kolei, pozwala uniknąć wielu błędów  związanych z podejmowaniem decyzji finansowych. A takie decyzje rodzą bardzo poważne skutki finansowe. W łatwy sposób nabywając nieruchomość można zarówno zrobić kilkaset tysięcy zł jak i stracić ....

Poszerzony zakres umiejętności finansowych stwarza nowy jakościowo model zawodu pośrednika, zarządcy i rzeczoznawcy w grupie WGN. Tak funkcjonujący specjalista posiadać będzie oprócz swojej wiedzy branżowej także niezbędne praktyczne umiejętności finansowe. Pozwoli to na uwzględnianie zarówno mechanizmów jak i instrumentów finansowych w procesie doradzania klientom.
Niezbędne umiejętności finansowe i wiedza dotyczą kilku najistotniejszych dla branży mechanizmów finansowych. Najprościej ujmując umiejętności finansowe powinny pozwolić na:

  • Uwzględnienie problemu inflacji,  inflacja w kalkulacjach finansowych - aby wiedzieć czy cena nieruchomości w przypadku kupna i sprzedaż pokrywa poniesione koszty oraz jaki jest zysk liczony w realnej wartości nabywczej pieniądza?      
  • Uwzględnienie i porównanie alternatywnych inwestycji kapitałowych, jak porównać inwestycję w nieruchomości z ogólnie dostępnymi instrumentami rynkowymi takimi jak lokaty bankowe, fundusze inwestycyjne, polisy ubezpieczeniowe z dostępem do zewnętrznych funduszy inwestycyjnych - wszystko oczywiście liczone w skali zysku netto czyli po odliczeniu opłat manipulacyjnych i podatków?
  • Uwzględnienie nieregularnych wpływów (Cash Flow), ocena wartości projektów inwestycyjnych w porównaniu z ogólnie dostępnymi stopami zwrotu z inwestycji kapitałowych na rynku?
  • Uwzględnienie zagadnień kredytowych i leasingowych, czyli jak policzyć całkowity koszt nabycia nieruchomości i zdecydować, czy dzwignia finansowa dzięki kapitałowi obcemu jest wystarczająco atrakcyjna?

Aby posiąść powyższe umiejętności Akademia Finansowa Wrocławskiej Giełdy Nieruchomości proponuje różne bloki tematyczne.


Do poprzedniej strony

Sklep - kalkulatory finansowe

  Subskrypcja
akceptuje politykę
prywatności


  Logowanie

   
Wykonanie techniczne serwisu: GogaNet
Fesnak. Treningi. Szkolenia. - Szkolenia zawsze z humorem...